Užklausos forma
Captcha Image Reload image challenge


Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. paštas:

Apsimestinis sandoris – ką būtina įrodyti norint laimėti bylą?

Remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1.78 straipsnio 1 dalimi, jeigu sandoris sudarytas kitam sandoriui pridengti, taikomos sandoriui, kurį šalys iš tikrųjų turėjo galvoje, taikytinos taisyklės. Teismų praktikoje yra išaiškinta, kad sandoris yra apsimestinis, jeigu juo yra dengiamas kitas sandoris, kurio teisinių pasekmių iš tikrųjų siekė sandorio šalys. Todėl tam, kad sandoris būtų pripažintas apsimestiniu, ieškovas privalo įrodyti kitą, apsimestiniu sandoriu dengiamą sandorį, kuris formaliai paslepia sandorį, kurio pasekmių realiai siekė šalys. Kai kyla ginčas dėl sandorio pripažinimo apsimestiniu, teismas aiškinasi tikruosius sandorio šalių ketinimus, tikslus, atsižvelgia į sandorio sudarymo aplinkybes, šalių tarpusavio santykius, kitas svarbias aplinkybes, kurios padėtų nustatyti, ar sandorį sudariusių šalių valia iš tikrųjų atitiko jų valios išorinę išraišką, ar buvo siekiama kitų tikslų, kurių sandoryje užfiksuota šalių valia neatitinka, o priešingai – juos pridengia.
Pavyzdžiui vienoje byloje teismas konstatavo skolos padengimo sutarčių apsimestinumą, kadangi šiomis sutartimis buvo pridengtos akcijų pirkimo–pardavimo sutartys, kurias įvardyti šalims sukliudė Akcinių bendrovių įstatymo 47 straipsnyje nustatytas visų bendrovės akcininkų pirmumo teisės nusipirkti parduodamas akcijas reikalavimas. Tuo tarpu kitoje byloje buvo pripažinta apsimestine nekilnojamojo turto – buto ir garažo pirkimo–pardavimo sutartis, konstatuojant, kad tikrieji ginčo turto pirkėjai (įgijėjai) yra kiti asmenys.
Kiekviena situacija yra individuali, todėl prieš teikiant ieškinį teismui būtina tinkamai įvertinti ar turite teisinį pagrindą tai daryti ir kokia Jūsų atveju yra susiformavusi teismų praktika.

Kaip mes dirbame?

-   Šiuolaikiškai - pagal naujausią teismų praktiką ir Jūsų verslo aktualijas;

-   Užtikrinant aukštą teisinių paslaugų kokybę;

-   Greitai - efektyviai planuojame ir taupome Jūsų laiką, todėl pateikiame tik konkrečius ir pritaikytus situacijai sprendimus;

-   Konfidencialiai - kreipimosi į mus faktą saugome ir atskleidžiame tik su Jūsų sutikimu;

-   Kuriant pridėtinę vertę Jums ir Jūsų verslo aplinkai.

 

Kuo galime būti Jums naudingi?

Teikiame teisines paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims. Esame žinomas ir pripažinimą per daugelį metų pelnęs prekės ženklas "TEISĖS TARNAI", todėl vertiname paslaugų kokybę ir gerą aptarnavimą. Mes pasirengę Jus konsultuoti, ieškoti ginčų sprendimų, užkirsti jiems kelią. Laikomės nuomonės, kad stipriausias yra tas, kuris laimi ginčą jo net nepradėjęs!

Rengiame dokumentus teismams, privatiems asmenims, konsultuojame dėl jau vykdomo teisminio bylos nagrinėjimo, pateikiame nešališką nuomonę dėl jau priimto teismo spendimo, pasiūlymus įrodymų rinkimui, apskundimui, teismų praktikos analizę ir aktualijas pritaikome Jūsų situacijai.

Manome, kad mūsų bendradarbiavime svarbiausia yra pagarba Jūsų puoselėjamoms vertybėms!

 

GREITAI. KOKYBIŠKAI. EFEKTYVIAI.

Kontaktai

  • “TEISĖS TARNAI”, S. Žukausko g. 25, 1 aukštas, Š. Miestelis, Vilnius
  • Tel.: +370 520 32840, 
  • El.p.: info@teisestarnai.lt