Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. paštas:

Publikacijos

TEISMAS PRITAIKĖ AREŠTĄ, KĄ DARYTI?

Laikinosios apsaugos priemonės (toliau tekste – LAP), dažnai praktikoje žinomos ir vadinamos tiesiog „areštu“, tačiau tai kur kas platesnė sąvoka nei areštas. Areštas yra tik viena iš galimybių užtikrinti palankaus teismo sprendimo įgyvendimą ateityje. LAP suprantamas kur kas plačiau, tai gali būti: atsakovo nekilnojamojo daikto areštas, daikto sulaikymas, draudimas dalyvauti tam tikruose sandoriuose, draudimas perduoti kitiems asmenims turtą, įrašas viešame registre uždraudžiant perleisti turtą, kilnojamųjų daiktų, piniginių lėšų areštas, turto realizavimo sustabdymas ir kt. 

Bankroto pripažinimas tyčiniu: kaip toli eisime?

Tyčinis bankrotas suprantamas kaip įmonės privertimas tyčia bankrutuoti. Kaip pasireiškia tyčia ir koks yra tas sąmoningai blogas įmonės valdymas, vertinama individualiai. Dar 2013 m. spalio 1 d. įsigaliojus ĮBĮ pataisoms, kuriomis buvo įtvirtinti tyčinio bankroto požymiai ir prezumpcijos, stipriai padidėjo įmonių, kurių bankrotas buvo pripažintas tyčiniu, skaičius. Įmonių bankroto valdymo departamento skelbiamais duomenimis, 2011 m. tokių buvo – 7, 2012 m. – 15, 2013 m. – 16, 2014 m. – 47, o 2015 m. – 64.

Statybos rangos darbai: patarimai rangovams ir subrangovams

Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas griežtai reglamentuoja užsakovo ir rangovo santykius. Vis dėlto realybė tokia, kad tarp minėtų šalių neretai įsiplieskia aršūs ginčai, dažniausiai – baigiamajame statybų etape, atėjus laikus vienai pusei perduoti, kitai – priimti atliktus darbus.

Civiliniame kodekse aiškiai nustatyta, kad užsakovas, gavęs

Žemės bendrasavininkų ginčas - kas teisus?

Klausimas: Žemės ūkio paskirties sklype yra daug „nenaudingos" žemės (stovi aukštos įtampos elektros stulpai, dujos pravestos po žeme). Didesnio laisvo ploto, kuriame būtų galimą kažką pasistatyti ar pan., yra nedaug. Ir, aišku, visi savininkai norėtų to „geriausio" žemės gabalėlio (be elektros stulpų ir dujų). Bet pasidalinti, kad visiems